Для сучасного міського жителя, та ще й офісного працівника майже єдиним місцем позбавлення від зайвих кілограмів є фітнес-зали. Вони надають можливість у зручному форматі отримати всі необхідні для здоров’я види навантажень.
Аеробне, або кардиотренировка. У ній задіяно максимальну кількість груп м’язів, всі частини тіла. По тяжкості кардіонагрузку відноситься до легких, коли м’язи не перенапружуючись ритмічно повторюють легкоатлетичні руху: ходьба, біг, їзда на велосипеді. Кожне фітнес-тренування повинне починатися і завершуватися двадцятихвилинним аеробним навантаженням. Це найважливіший етап, при якому всі внутрішні органи (а головне – кровопостачання і серце) підготовлюються до прийняття наступних видів навантажень. Більш глибоке дихання, що виробляються в процесі аеробного тренування, насичує киснем всі тканини і клітини організму, покращує еластичність стінок судин, збільшує капілярну сітку у всіх органах.
Анаеробна або силове тренування. Розігріте на тіло з вдячністю відпрацює покладені три підходи до силових тренажерів. Неймовірними здаються процеси в нашому організмі в момент «прокачування». Інтенсивне повторення рухів 20-40 разів, при високому опорі вантажу, призводить мускулатуру в стан короткочасної гіпоксії, яка компенсується протягом наступних кількох годин. Це і є період «перетворення жиру в м’язи».
Розтяжка. Експерти відводять цілих 20% результативності тренування на частку розтяжки. Правильно проводити цей етап тренування після силового навантаження, але перед завершальним відвідуванням кардиотренажера. Розтяжка допомагає розсіяти виниклі напруги в тканинах суглобів, хрящів і м’язів, поліпшити кровопостачання цих важливих органів. Крім того, розвивається приголомшлива гнучкість тіла і гарна постава.