Дитячий фітнес – спортивні тренування для дітей у віці від 6-х до 12 років, фізичні навантаження яких спрямовані на правильний і гармонічний розвиток дитячого організму.

Дітям із наймолодшого віку батьки повинні прищеплювати навички здорового способу життя – привчати дбати про себе та своє тіло. Уроки дитячого фітнесу відмінно справляються із завданнями, будучи хорошими помічниками для батьків у питаннях розвитку й виховання малюка.

Зверніть увагу: іноді в дитячі групи фітнесу за бажанням батьків приймають малюків до 5-х років – це треба погодити з тренером.

Навіщо дитині фітнес?
«Дитячий фітнес гармонійно розвиває дитину, допомагає знайомитися з можливостями свого тіла, навчає одержувати задоволення від рухів і фізичної діяльності.
Це не обов’язковість, як шкільний урок фізкультури, де силують, кричать і ставлять погані оцінки, а весела подорож у світ здоров’я – уроки дитячого фітнесу побудовані у формі спортивної гри.

Заняття з дитячого фітнесу здебільшого відбуваються у спеціально адаптованих залах для тренування, обладнаних дитячими спортивними тренажерами.

Середня тривалість заняття: 30-45 хв.

“Уявляєш, він весь день стирчить за комп’ютером, – гірко нарікає кожна друга сучасна мама на своє нерозумне малорухливе чадо. – Хіба ми були такими? Та нас батьки додому зазвати не могли – ми весь час хотіли гуляти . А ці? Їм тільки дай волю – так вони на вулицю ні ногою …

Ні! Треба терміново щось робити, інакше моя дитина-гамбургер скоро і на фізкультурі зможе лише на матах в спортзалі лежати, та й то – з ноутбуком в обнімку … “

5 причин, чому треба віддати дитину на дитячий фітнес:

1. Дитячий фітнес сприяє зміцненню опорно-рухового апарата малюка: формується правильна і гарна постава; зміцнюються м’язів стопи й гомілки, що слугує хорошим захистом від плоскостопості; розвиваються та зміцнюються всі основні групи м’язів організму дитини.

2. Завдяки рухливим і веселим урокам дитячого фітнесу у дитини покращується координація рухів, витривалість організму, сила та швидкість.

3. Легкі та динамічні уроки дитячого фітнесу зміцнюють серцево-судинну та дихальну системи організму дитини, покращують обмінні процеси в організмі, сприяють гарному травленню й теплорегуляції.

4. Дитячий фітнес підвищує опірність організму, зміцнюючи імунітет дитини, тому є хорошим захистом від застудних захворювань.

5. На уроках дитячого фітнесу дитина зможе завести перших друзів, навчитися невимушено почуватися в колективі, зокрема якщо малюк сором’язливий або у нього є труднощі в спілкуванні, наприклад, у школі. Також уроки дитячого фітнесу можуть стати для дитини початком шляху у великому спорті або захоплюючим хобі – здоровою альтернативою комп’ютерним іграм, і точно захистять дитину від зайвої ваги й ожиріння.

Найкращі види дитячого фітнесу в Тячеві та Тячівському районі.

Дитяча аеробіка

У чому користь? Зміцнення м’язового корсета, усунення та захист від проблем з опорно-руховим апаратом – погана постава, сколіоз, плоскостопість.

Середня вартість заняття: 35 грн.

Дитяча хореографія

У чому користь? Тренування спрямоване на формування гарної та стрункої фігури дівчинки. Сприяє розвитку м’язової сили, гнучкості, пластичності та граціозності дитини, а також є хорошою профілактикою сколіозу.

Середня вартість: 35-45 грн.

Дитячий фітбол

У чому користь? Тренування спрямоване на  зміцнення хребта, створення м’язового корсета, покращення рухливості суглобів, на розвиток уваги, координації, сили, гнучкості та витривалості.

Середня вартість: 30-35 грн.

Дитяча йога

У чому користь? Сприяє розвитку сили, гнучкості та координації рухів, активізує мислення, благотворно впливає на нервову систему дитини.

Середня вартість: 30-45 грн.

Що таке дитячий фітнес?

Це порівняно нове, але вже досить популярний напрям у сфері фізичного виховання дітей, заснований на комплексному підході до підтримання та зміцнення дитячого здоров’я. На відміну від звичайної шкільної фізкультури, дитячий фітнес – це ціла система спортивних розвиваючих заходів, розроблена для дітей певного віку і представляє собою якусь подобу дорослого фітнесу, але в його “полегшеному” варіанті.

Говорячи простою мовою, це комплекс спортивних занять, розрахованих на те, щоб дитина не тільки зміцнював імунітет і фізичне здоров’я, але й проводив своє дозвілля весело і цікаво. Для цього досвідчені майстри розробляють спеціальні програми, прагнучи прищепити нашим дітям щиру любов до спорту і усвідомлене бажання піклуватися про своє здоров’я, що називається, “з молодих нігтів”.

А оскільки це дитячий фітнес, то найголовнішим інструментом розвитку дитини в ньому є гра. Практично всі вправи містять ігрові елементи, а значить, дитина отримує подвійне задоволення: і розвивається, і розважається.

Ось основний перелік напрямів дитячого фітнесу кожного поважаючого себе клубу:

– “Звероробіка” – кумедний вигляд аеробіки для самих юних відвідувачів клубу, заснований на наслідувальних рухах і розвиває не тільки фізичний потенціал, а й дитячу фантазію.

– “Ферст Степ” (“перший крок”) – програма, розрахована на малюків, які займаються спільно з батьками, і спрямована на формування навичок рівноваги, розвиток дрібної моторики, пам’яті й мови.

– “Бебі-топ” (“дитяча стопа”) – заняття, що запобігають і виправляють дитяче плоскостопість.

– “Степ бай степ” (“крок за кроком”) – програма навчання малюків правильної ходьбі, спрямована на зміцнення вестибулярного апарату і розвиток дрібної моторики.

– “Бебі Геймс” (“дитячі ігри”) – заняття, засновані на рухливих іграх, естафетах та конкурсах і спрямовані на розвиток дитячої уваги, дрібної моторики і координації рухів.

– Лого-аеробіка – комплекс вправ, супроводжуваний вимовою певних звуків і фраз для розвитку у дитини не тільки координації рухів, але і правильно говорити.

– Дитячий фітбол – комплекс вправ з використанням спеціальних великих м’ячів для розвитку дитячого опорно-рухового апарату і формування правильної постави.

– Дитяча йога – комплекс вправ, заснованих на принципах хатха-йоги і розвиваючий дитини як фізично, так і духовно.

– Хореографія – комплекс ігрових уроків на основі акробатики, що розвиває поставу, м’язовий каркас і вестибулярний апарат дитини.

– Східні єдиноборства (капоейра, у-шу, карате, тхеквондо і пр.) – відмінно розвивають координацію рухів, м’язовий каркас, вчать правильному диханню і дисциплінують.

– Основи легкої атлетики (плавання, скелелазіння, велосипедний спорт, ролики тощо) – забезпечують оптимальне навантаження на всі групи м’язів дитини і прищеплюють йому інтерес до певних видів спорту.

Якою б не була програма дитячого фітнесу, її основна мета – загальне гармонійний розвиток дитини, виховання його в колективі серед однолітків і в здорової спортивної атмосфері.

А чи буде користь?

Ще й яка! Потенційно кожна дитина схильний до високої фізичної активності – до цього його підштовхує сама природа: для рівномірного росту кісток і м’язів діти повинні якомога більше ними “ворушити”. Фітнес-заняття не просто дозволять дитині “ворушитися”, а й навчать, як саме це слід робити, щоб вирости здоровим і красивим.

Цікаво, що наші м’язи здатні “запам’ятовувати” свій стан і навіть після деякої перерви в заняттях підтримувати або дуже швидко повертати собі тренований вид. Це означає, що відмінна фізична форма, придбана дитиною під час занять фітнесом, фактично залишиться у нього на все життя, навіть якщо згодом він не зможе приділяти спорту багато часу.

Дитячий фітнес “спрацює” ще і як відмінне відволікаючий засіб: у дитини банально не залишиться часу на довгий просиджування за комп’ютером або перед екраном телевізора. У нього покращиться апетит, і з’являться нові друзі, об’єднані спільними інтересами. З ослабленого і кволого або надмірно повного дитина дуже скоро перетвориться на підтягнутого, живого чоловічка, якому зовсім не важко збігати в магазин, винести сміття або навіть просто піднятися по сходах. Фітнес виправить невеликі вади у розвитку опорно-рухового апарату (сколіоз, плоскостопість, часті суглобові вивихи тощо), зміцнить серцевий м’яз і нервову систему.

На заняттях фітнесом дитина пізнає самого себе, навчиться володіти своїм тілом, розвине витривалість і силу, швидкість і координацію рухів, придбає достатню силу волі і попутно, в ненав’язливій формі, опанує необхідними основами здорового способу життя.

Величезним плюсом дитячого фітнесу є його безпечність для здоров’я. Вона виражається абсолютно у всьому: у чітко продуманих програмах вправ, в наявності зручного спортивного обладнання, в строгому медичному контролі за всім, що відбувається з дитячим організмом до, під час і після занять, у високому рівні санітарно-гігієнічних вимог до клубу і його відвідувачам і, нарешті, в індивідуальному підході до кожної дитини.

Для нас же, батьків, відкриється новий компетентне джерело знань у вигляді рекомендацій досвідчених інструкторів, які завжди готові (і зобов’язані!) Дати детальну консультацію з приводу нашої з вами ролі у фізичному вихованні рідної чада поза стінами клубу – починаючи від вибору спортивного одягу і закінчуючи складанням розпорядку дня і грамотного раціону харчування. Крім того, віддаючи дитину в чуйні руки фахівців, ми точно знаємо, де зараз знаходиться наше дитя, і чим воно зайняте. А при бажанні, можемо до нього приєднатися, зробивши фітнес сімейним захопленням і тим самим показуючи своїй дитині позитивний приклад.

Що краще – дитячий фітнес або спортивна секція?

Ви запитаєте: а чому ж погані звичайні спортивні секції? Хіба вони не можуть бути гідною альтернативою дитячого фітнесу?

Справа в тому, що за великим рахунком кожна секція ставить перед собою завдання виховання в своєму колективі цього вузькоспрямованого спортсмена, здатного завойовувати призові місця на змаганнях. Тільки при визначеної мети та високих спортивних показниках ваше чадо може розраховувати на щирий інтерес з боку тренера і його професійну підтримку.

Далеко не всі діти азартні настільки, щоб серйозно присвятити себе якомусь виду спорту, не у всіх досить розвинений дух спортивного суперництва. Але й бути “останнім у строю” – теж задоволення сумнівне. Дитина, обділений увагою наставника і не виконує олімпійських норм, відчуває себе ізгоєм в групі і з часом дезертирує під приводом втрати інтересу до занять. Тому, якщо ні дитина, ні ви не прагнете до особливих спортивних досягнень, то чи варто витрачати час, сили і гроші на секцію?

На відміну від секцій, дитячий фітнес дає дитині не тільки збалансоване навантаження, але і впевненість в тому, що тут він – рівний серед рівних. У фітнес-групі ніхто не змусить його “стрибати вище голови” або стояти “в кінці шеренги”, зате він отримає море задоволення від приємного спілкування і від власних маленьких перемог.

Фітнес всі віки покірні?

У загальному розумінні, дитячий фітнес розрахований на фізичне виховання діточок від 1,5 до 15 (а десь і до 16) років, проте в деяких фітнес-клубах є програми і для … новонароджених. В цьому випадку немовляти чекає басейн з індивідуальним інструктором і мамою в якості головної помічниці, а також професійний масажист.

Починаючи з 1,5 років можна приступити до нескладних вправ для розвитку опорно-рухового апарату і дрібної моторики за спеціальними програмами на кшталт “Степ бай Степ” або “Ферст Степ”, за якими малята зможуть займатися за підтримки батьків.

У 3-5 років для дошколят стають актуальними рухливі ігри, конкурси (“Бебі Геймс”) і вправи на формування правильної постави та розвитку мовлення (“Звероробіка”, фітбол і т.п.). Заняття для них тривають не більше 20-25 хвилин і повторюються двічі на тиждень.

Діти 5-9 років цілком готові до вивчення східних єдиноборств, хореографії або йоги. Вони можуть відвідувати басейн і займатися ігровими видами аеробіки. Тривалість занять становить близько 30 хвилин не рідше 2-3 разів на тиждень.

У 9-12 років вже можна вибирати з різних видів кардіо-і силових вправ, зміцнюючи м’язи в тренажерному залі не більше 40 хвилин в день 3 рази на тиждень.

Підліткам в 13-15 років будуть цікаві й корисні сучасні види танців, йога або групові заняття аеробікою, в тому числі, за участю велотренажерів.

Фітнес-клуб замість дитячого садка?

Ні в якому разі! Уже хоча б тому, що фітнес-заняття в клубі не замінять ні покладений дошкільнятам денний сон, ні прогулянки на свіжому повітрі, ні освітню підготовку дитини до школи. Тільки лише фізичне виховання – це далеко не все, що потрібно для гармонійного розвитку особистості дошкільника.

Але те, що відвідування фітнес-клубу з самих ранніх років підспудно готує дитину до щоденного перебування в дитячому колективі – це вірно, адже спілкування з однолітками не замінить жоден, навіть найпрофесійніший гувернер. Дитина поступово вчиться обходитися без постійної допомоги батьків, що теж важливо, коли настане пора розлучитися з ним на цілий день, залишивши його на піклування дошкільного закладу.

Але й після того, як дитина почала відвідувати дитячий сад, кращого доповнення до дошкільного розвитку, ніж дитячий фітнес, не знайти. Адже дитсадкових програма фізичного розвитку дітей аж ніяк не завжди достатня і регулярна, а вже про індивідуальний підхід до дитини з усіма його особливостями там тим більше мова не йде, якщо тільки це не елітний дитячий садок.

З чого ж почати?

Перш за все, з консультації у вашого дільничного педіатра. Якщо у дитини є певні хронічні захворювання, це дещо ускладнить задачу, але зовсім не поставить під заборону заняття фітнесом. Вам просто запропонують займатися за індивідуальною програмою. Так, наприклад, для дитини-астматика протипоказана аеробіка, але цілком припустима і навіть корисна йога. Якщо у вашого чада проблеми з хребтом, доведеться відмовитися від силових навантажень, але їх цілком компенсують плавання і аеробіка.

Яку б програму в фітнес-клубі вам не запропонували, обов’язково ще раз порадьтеся з педіатром і неодмінно пройдіть з дитиною медичний огляд. Якщо при спробі записати ваше чадо у фітнес-клуб вас не попросять пред’явити медичну довідку про стан його здоров’я – насторожитеся: можливо, цей клуб не настільки безпечний, як вам здавалося спочатку. Під час перших занять поспостерігайте за поведінкою інструктора: зайве “сюсюкання” з підопічними, явна грубість по відношенню до дітей або махровий байдужість – це ознака непрофесіоналізму

Тепер про ціну питання. Середня ціна місячного перебування дитини в клубі на сьогоднішній день складе близько 20-50 доларів, не рахуючи вартості спортивного одягу та іншої амуніції, яку вам доведеться придбати за свій рахунок.

Вас лякають додаткові витрати, у тому числі на особистого інструктора? Але ж дитяче здоров’я безцінне, та й результат вартий того, щоб спробувати!

Рекомендовані Заняття для Вас

portfolio-wallpaper-4
portfolio-wallpaper-1
portfolio-wallpaper-7
portfolio-wallpaper-5

Запишіться на заняття прямо зараз!

Заняття спортом в такому закладі, як тренажерний зал Гармонія також зроблять Вас більш дисциплінованим і навчать не здаватися. Справа в тому, що тут займаються сильні і успішні особистості, які багато досягли в житті завдяки власному наполегливості та силі волі. Вони не звикли пасувати перед труднощами і завжди прагнуть вперед. Саме цьому вони навчать і Вас, допоможуть, підкажуть, як правильно виконати ту чи іншу вправу, дадуть рекомендації з власного досвіду, виправлять, зроблять зауваження, якщо побачать, що Ви з яких-небудь причин почали халтурити.

Записатия Зараз