trainer-big2 Чи потрібні силові тренування дітям? Чи не небезпечно це для незміцнілого дитячого організму? Без сумніву, важкі гантелі малюкам краще не піднімати, рівно як і тягнутися до тренажерів. Дитина може виконувати прості вправи, отримуючи навантаження за допомогою власної ваги. При ретельному дотриманні техніки безпеки ваше чадо стане сильнішим, поліпшить свій метаболізм, навчиться контролювати свою масу і буде рости здоровим. У чому користь силових тренувань? Силові тренування для дітей розвивають витривалість і спритність, покращують мінеральну щільність кісток, сприяють регуляції рівня холестерину в крові і підтримці нормальної маси тіла. Якщо дитина вже займається спортом, додаткові дитячі силові вправи допоможуть поліпшити результати. А щоб вони не завдали шкоди зростаючому організму, необхідно дотримуватися техніки безпеки і правильно побудувати заняття.

Безпечна силове тренування для дітей.

Незалежно від віку малюка важливо пам’ятати про правильне виконання силових вправ дитиною і тримати адекватний темп. Дитина повинна розуміти порядок виконання вправ, мати достатню фізичну підготовку і уважно слухати вказівки тренера. Постійно спостерігайте за сином / донькою під час занять. Не перевантажуйте малюка: 2-3 силових тренувань на тиждень цілком достатньо. Важлива не стільки частота, скільки регулярність. Приводьте в приклад казкових персонажів, героїв кіно та мультфільмів, для яких характерна сила і витривалість. Перетворитеся на час тренувань в Бетмена або Супермена. Перегляньте разом з дитиною улюблені фільми або мультики і складіть тренування для справжнього героя. Якщо дитина відвідує спортивну секцію, введення силових навантажень необхідно попередньо узгодити з тренером. Порадьтеся з ним з приводу техніки безпеки, виконання вправ і режиму тренувань.

Силові тренування, а не важка атлетика.

Для дітей необхідний особливий акцент на правильну техніку і безпеку. Ваша дитина може робити багато силових вправ, використовуючи свою власну вагу тіла або невеликі штанги. Але не плутайте силові тренування з важкою атлетикою, бодібілдінгом і пауерліфтингом. Ці види спорту в значній мірі обумовлені конкуренцією, коли конкуруючі учасники піднімають якомога більше важка вага або прагнуть накачати м’язи більше, ніж у інших спортсменів. Звичайно, такі види спорту – занадто сильне навантаження на молоді м’язи , сухожилля і хрящі , які ще не стали кістками, особливо, коли правильна техніка приноситься в жертву великій кількості ваги..

Силові тренування можна починати вже з восьми років.

Вже у віці 8 років силові тренування можуть стати частиною загального спортивного плану, якщо дитина вже досить самостійний для того, щоб слідувати вказівкам дорослих і дотримуватися правил техніки безпеки. Якщо ваша дитина висловлює зацікавленість в аеробних навантаженнях, розкажіть йому, що вони призначені для збільшення м’язової сили і витривалості. Займатися чимось більшим безпечно лише після статевого дозрівання . Ви також повинні проконсультуватися з лікарем вашої дитини, щоб розпочати програму силового тренування, особливо якщо у нього є проблеми зі здоров’ям – хвороби серця, високий кров’яний тиск або проблеми зі спиною.

Які переваги силових тренувань для дітей?

  • Збільшення м’язової сили і витривалості.
  • Захист м’язів і суглобів дитину від травм.
  • Підвищення витривалості майже в будь-якому виді спорту, від фігурного катання до футболу.
  • Зміцнення кісток.
  • Забезпечення нормального кров’яного тиску і рівня холестерину.
  • Підвищення метаболізму.
  • Збереження нормальної ваги.
  • Підвищення почуття власної гідності і самооцінки у дитини.

Програма силових тренувань для дитини – не обов’язково зменшена версія того, що роблять дорослі.

Правильне навчання. Починати займатися потрібно з тренером, який має досвід роботи з молоддю та дітьми. Тренер допоможе створити безпечну, ефективну програму навчання в залежності від віку вашої дитини, його маси, навичок і спортивних інтересів. Або запишіть дитину в клас силових тренувань, призначений для дітей. Заохочуйте дитину перед початком кожної силового тренування приділяти 5-10 хвилин аеробної активності – ходьбі, бігу на місці або стрибків через скакалку. Це зігріває м’язи і допомагає знизити ризик отримання травми. Акуратна розтяжка після кожного тренування також необхідна.

Правильна техніка. Замість того, щоб зосередитися на кількості ваги, що піднімається, необхідно стежити за технікою виконання кожної вправи. Дитина може поступово збільшувати опір або число повторень у міру того як він буде ставати старше. Контролюйте. Нагляд дорослих є необхідним для дитячих силових тренувань. Не дозволяйте вашій дитині тренуватися в поодинці. Допомагайте дитині уникнути рутини і запобігти нудьгу. Результати не прийдуть відразу. Але врешті-решт, ваша дитина почне помічати різницю в м’язовій силі і витривалості.

Тренування для дітей та підлітків
Date

01.01.2014

Category

Види занять