trainer-big2Пілатес – комплекс вправ для всього тіла, який розвиває гнучкість і рухливість. Пілатес – один з найбезпечніших видів тренування. Ніякі інші вправи не надають настільки м’якої дії на тіло, одночасно зміцнюючи його. Тренування за системою Пілатес настільки безпечне, що її використовують для відновної терапії після травм хребта. Свою назву “Пілатес” отримав від імені творця системи, Джозефа Пілатеса.

 

Pilates зміцнює м’язи-стабілізатори, що виконують роль своєрідного корсета, що фіксують нормальне положення тіла (постави, внутрішніх органів). Фізіотерапевти, спортивні лікарі рекомендують дану систему як реабілітаційної програми, у тому числі і тим, хто переніс травми хребта. Особливо необхідні вправи за системою Пілатеса жінкам, оскільки дозволяють значно зміцнити м’язи низу спини, преса і таза, що істотно в дородовий і післяпологовий період.

 

Пілатес розвиває координацію, покращує гнучкість, вчить рухатися красиво і граціозно. Заняття пілатесом корисні людям будь-якого віку і статі, всім, хто хоче добре виглядати і бути у відмінній формі. Несхожі один на одного вправи вимагають надзвичайно точного плавного без пауз виконання, а значить, високої концентрації на тому, що ви робите. Вправи пілатес дуже багатопланові, і включають в роботу велику кількість м’язів одночасно, вимагаючи правильної техніки виконання, а кількість повторень при цьому може бути мінімальним. Рухи в пілатес м’яко розтягують м’язи, роблячи їх довшими і стрункішими. Плюс до цього, в роботу включаються дуже глибокі м’язові групи, про існування яких ви навіть не замислювалися і не підозрювали, а вони грають не останню роль у формуванні красивої фігури.

 

У чому ж незвичність і перевага цієї системи вправ, яка з кожним роком знаходить собі більше і більше прихильників?

 

 • Пілатес розвиває гнучкість і силу певних груп м’язів.
 • Пілатес корисний для хворих, які перенесли травму хребта.
 • Пілатес зміцнює тіло і заспокоює дух.
 • При будь-якому рівні підготовки можна підібрати оптимальні вправи.
 • Не існує обмежень за віком і немає протипоказань при правильному підборі комплексу.
 • Кожен рух виходить з свідомості, тобто кожне скорочення м’яза контролюється діяльністю мозку.

Існує три види тренувань Пілатес:

 • Тренування на підлозі.
 • Тренування на підлозі, але зі спеціальним обладнанням.
 • Тренування на спеціальних тренажерах.

Кілька правил при заняттях за системою Пілатес:

 1. Необхідно зосередитися і думати про ті м’язи, які розвиваєш.
 2. Необхідно вміти концентрувати увагу на виконуваних вправах.
 3. Дихати потрібно не грудьми, а животом (як при заняттях йогою), направляючи при вдиху струмінь повітря до попереку.
 4. Виконувати вправи потрібно якісно.
Пілатес
Date

03.01.2014

Category

Види занять