Деякі дуже корисні поради для тренування!
-
Що потрібно для того, щоб стати вегетаріанцем?
Вегетаріанство — модне і корисне рух, популярне серед як молоді, так і представників старшого покоління. Незважаючи на те, що вегетаріанство має як армію послідовників, так і натовпу критикують дану систему харчування, є певні правила, яких варто дотримуватися всіх, хто вибрав вегетаріанство як спосіб життя.
-
Як правильно харчуватися: перед тренуваннями чи після?
Тренуватися аеробікою і силовим тренінгом на голодний шлунок не зовсім правильно. Звичайно, не варто йти на тренування з повним животом, але за 1ч, 1,5ч до тренування необхідно прийняти порцію легкозасвоюваних вуглеводів, які дадуть сплеск енергії на тренуванні.
Але це мають бути не солодощі, шоколад та інші сахаросодержащие продукти. Підійдуть фрукти, сухофрукти. Можна з ранку зарядитися порцією вівсяної каші з ложкою меду. Вид тренування значення не має, у Вас повинна бути енергія, але не повний живіт.
-
Я регулярно тренуюся вже цілий місяць, але не скинула ні грама. Коли ж я побачу результати?
– По перше, одночасно з початком тренувань Вам необхідно скорегувати програму харчування. За допомогою фізичних навантажень у Вас покращився метаболізм (обмін речовин) в цілому і, відповідно, покращилося засвоєння з’їдених продуктів.
Тому необхідно зробити акцент на якість, а не кількість їжі. Запам’ятайте: якщо Ви займаєтеся силовими тренуваннями, Ви можете піти по массонаборних шляху, як це роблять бодібілдери.
Якщо ж Ви займаєтеся аеробними навантаженнями, то головне призначення аеробіки та бігу – це тренування кардіореспіраторної системи. Повинен бути розумний баланс і грамотно складений план тренувань. А перші результати (візуально), можливо Ви побачите через 6-12 місяців регулярних занять, коли організм сам звикне використовувати енергію для роботи і відновлення.
Головний критерій Ваших успехов- це хороше самопочуття і бадьорість духу!
-
Чи корисна фізичне навантаження вранці? У який час доби краще займатися фітнесом?
По-перше, між підйомом і тренуванням повинно пройти не менше 40 хвилин. Це пов’язано з підвищеною щільністю крові після сну. Для серця це підвищене навантаження, т.к. воно крім забезпечення працюючих м’язів харчуванням змушене сильніше скорочуватися для проштовхування густий крові до м’язів.
По-друге, активність повинна бути аеробного характеру. Бажано займатися степ-аеробікою, йогою, пілатесом. Всі перераховані види групових занять є аеробного навантаженням, де основним джерелом енергії є жир, а так же кисень, який є необхідним компонентом для синтезу енергії з жиру.
При великих ранкових енерговитратах організм не в змозі адекватно забезпечити харчуванням м’язи, т.к. під час сну ми не харчуємося, а витрата калорій все-таки відбувається. З цієї причини запас основного джерела живлення (глюкози) з ранку є мінімальним. Інтенсивне фізичне навантаження вимагатиме заповнювати втрати енергії і у вас виникне гіпоглікемія (низький рівень цукру в крові). Такий стан не дуже підходить для роботи мозку, адже мозок і м’язи живляться від одного джерела енергії – все тієї ж глюкози. Для інтенсивного силового тренування необхідно зробити як мінімум один повноцінний прийом їжі. А це вже як мінімум дві години після підйому.
-
Наскільки шкодить організму куріння і прийом спиртних напоїв при регулярних заняттях на тренажерах?
Все залежить від генетики і фортеці здоров’я конкретної людини, а також від кількості вживаного алкоголю і сигарет. Всі і так знають про згубний вплив шкідливих звичок на організм при заняттях фізичної активності.
Але з віком організм будь-якої людини не зможе зовсім не реагувати на подібне. Фізичне навантаження і куріння, наприклад, впливають на судини (позитивне і негативне одночасно), а точніше на їх еластичність і пропускну здатність. Тому якщо кровоносна система постійно працює на знос, здоровіше вона від цього не стане. Рано чи пізно доведеться вибрати між своїм здоров’ям і пристрастю.
Спробуйте з часом скоротити частку уживаних сигарет і алкоголю, як би складно це не було.
-
Чи можна займатися фітнесом в перший триместр вагітності? І які фізичні навантаження підійдуть для другого і третього?
Якщо до вагітності Ви не займалися фітнесом, але є бажання і дозвіл лікаря – починати заняття краще після 16-го тижня і під пильною увагою досвідченого персонального тренера, який підбере для Вас індивідуальну програму, буде коригувати її залежно від Вашого самопочуття і терміну вагітності.
Якщо до вагітності Ви систематично займалися фітнесом – тепер слід переглянути програму занять і понизити інтенсивність, виключити вправи для преса, біг, стрибки, звернути увагу на правильне положення корпусу під час занять. Перевагу віддавайте спеціальними програмами для вагітних – спеціальні заняття змішаного формату, де в оптимальному режимі поєднується аеробне і силове навантаження, пілатес для вагітних і т.д.
У другому і третьому триместрі намагайтеся уникати вправ, що викликають перевтома, різких, ривкових рухів, вихідних положень, в яких можна втратити рівновагу, з 20-го тижня – необхідно виключити вихідне положення лежачи на спині. Не забувайте про спеціальні дихальних вправах і вправах для зміцнення м’язів малого тазу.
Уникайте крайнощів, час вагітності не потрібно ставити перед собою цілі «схуднути» або «змінити форму», вирішуйте адекватні завдання: поліпшити самопочуття, підтримати поставу, зняти напругу і втому, підготувати своє тіло до пологів, навчитися «слухати» своє тіло. І головне – займайтеся із задоволенням!
-
Через нову роботи я на час припинила тренування (до цього займалася без перерв півтора року). Як довго м’язи знаходитимуться в тонусі?
Повинні Вас засмутити, що втрата спортивної форми станеться досить швидко – по закінченні двох тижнів. Фахівці називають це станом детренированности. Наш організм влаштований дуже мудро і тому він чуйно реагує на зміни навколишнього середовища. Навіщо йому перебувати в стані готовності до навантаження, якщо її немає день, два, цілий тиждень?
Залишаючись в стані спокою, організм починає перебудовуватися на роботу в полегшеному режимі. Якщо Ви хочете уникнути цього, але не маєте можливості ходити в спортзал, спробуйте почати робити ранкову гімнастику – це допоможе відсунути поріг детренированности до відновлення занять. Гімнастику можна робити в будь-який час дня, але краще – в першій його половині, а не перед сном, як роблять багато жінок, так як фізична активність перезбуджує нервову систему організму, який готується до вечірнього спокою.
Крім підтримки тонусу м’язів, ранкова зарядка подарує Вам добре самопочуття і заряд бадьорості на весь майбутній день
-
Юля, 27 років: я займаюся в тренажерному залі 2-ий місяць, чи потрібно мені приймати всякі спортивні добавки?
Юля, вітаю Вас в нашій фітнес-родині! Мене збентежило у Вашому питанні слово «всякі». У загальному розумінні вітаміни теж можна віднести до добавок.
Спортивні добавки, або іншими словами – спортивне харчування – це препарати та харчові концентрати, що доповнюють раціон живлення, спрямовані для поліпшення спортивних показників і фізичних якостей організму (сили, витривалості, швидкості,), а також набору м’язової маси або зниження жирової.
Залежно від складу і мети вони поділяються на класи: ПРОТЕЇНИ, гейнер, амінокислоти, жіросжігателі, ЕНЕРГЕТИКИ, вітамінно-мінеральні комплекси, список можна продовжити. Якщо Ви займаєтеся 3-4 рази на тиждень, регулярно і ефективно, то вітамінно-мінеральний комплекс потрібен обов’язково, інше необхідно в залежності від ваших цілей і раціону харчування.
-
Що таке L-карнітин, чи не шкідливо його приймати?
L-карнітин (англ. L-carnitine, також левокарнітіна, вітамін Bt, вітамін B11) – амінокислота, виробляється в печінці і нирках, додатково приймається як жиросжигателя, так як учавствует в жировому обміні з виділенням енергії, знижує шкідливий холестерин, тим самим запобігаючи звуження судин серця і мозку, профилактирует інфаркти та інсульти. L-карнітин покращує метаболізм міокарда, виявляє антиоксидантну дію, не викликає звикання і «синдрому відміни», не є допінгом. Підвищує витривалість, загальний тонус, покращує відновлення, стимулює регенерацію тканин.
Жодне з численних досліджень не виявило шкоду для здоров’я при вживанні L-карнітину. Навіть значні дози, що перевищують у сотні разів рекомендовані, не приводили до розвитку побічних ефектів. Безпека L-карнітину підтверджується і тим фактом, що його часто включають в харчування для дітей грудного віку. L-карнітин корисний для людей з хворим серцем, діабетикам, що страждають на гіпертонічну хворобу, атеросклероз і гіпертиреозом. Таким чином, L-карнітин не несе шкоду або небезпеку для здоров’я, разом з тим володіє великою кількістю позитивних ефектів.
Завдяки підвищеному рівню вивільнення енергії, під час прийому карнітину можливий розвиток безсоння, хоча це спостерігається вкрай рідко. Для запобігання цьому потрібно приймати L-карнітин в першій половині дня, до того ж у цей час він більш ефективний.
-
Чи можна пити воду під час тренування? Якщо так, то скільки?
Обов’язково, і ось основні причини:
1) Вода – основа хімічних реакцій обміну речовин в організмі: вона і прискорює обмін білків (зростання м’язів) і прискорює спалювання жиру.
2) Вода підтримує необхідну в’язкість крові: якщо воду не пити, кров гусне, важче рухається по судинах, кисень, гормони, вуглеводи, амінокислоти та інші необхідні для функціонування організму речовини з великим трудом потрапляють в тканини організму, через що продуктивність тренування, сила і витривалість знижуються.
Об’єм води, випитої під час тренування повинен відповідати втратам води при диханні і пототделеніі. Необхідно зважитися до і після тренування. При вживанні правильного кількості води вага до і після повинен бути однаковим. Орієнтовно людина за 1 годину тренування середньої інтенсивності втрачає 500-800 мл води.
-
Що потрібно їсти до тренування і за скільки годин?
У прийомі їжі перед тренуванням повинні бути: 1) енергія, яку організм буде використовувати під час тренування, 2) пластичний матеріал, з якого будуються м’язи.
Кращими джерелами енергії, якої повинно вистачити на годинне тренування, служать зернові: гречка, вівсянка, рис. У мінімальному варіанті – хліб з борошна грубого помелу, наприклад, житній. Всі ці продукти є вуглеводами, що забезпечують організм енергією на 2-4 години.
Пластичний матеріал для побудови та оновлення м’язів – це білок. Його добре перед тренуванням отримувати з яєць, риби, молочних продуктів.
Якщо їжу прийняти за 1.5- 2.5 години до тренування, то все вищеперелічене встигне добре перетравитися і засвоїтися. Прислухайтеся до свого тіла, вибираючи час, у який вам варто прийняти їжу. Ті, у кого хороше, швидке травлення, можуть їсти за 1,5 години до тренування, чим старша людина і чим менше він рухливий, тим повільніше процес травлення. Тому багатьом потрібно 2,5 години після їди, щоб відчувати себе комфортно на тренуванні.Прийом їжі за 5 і більше годин до тренування призведе до того, що тренування буде значною мірою неефективною, а іноді й небезпечною через можливе зневоднення, непритомності, розтягнень та інших травм, обумовлених відсутністю необхідних поживних речовин в крові і тканинах організму.
Задай питання