trainer-big2Якщо ви тільки збираєтеся почати або недавно почали займатися фітнесом, то ця стаття неодмінно стане найкориснішою з усіх, які ви коли-небудь читали. Вона посприяє досягненню відмінних результатів. У мене виникла ідея написання цієї статті після незліченної кількості однотипних запитань від початківців. Хоча в цій статті ви не знайдете специфічних деталей тренувань, вам все одно потрібно прочитати її, щоб отримати поради, дізнатися секрети і безцінну інформацію по формуванню образу життя, в якому є місце фітнесу.

 

Так як я й сам раніше шукав інформацію з фітнесу в Google, я знаю, як складно почати займатися через те незліченної кількості інформації, пропонованої пошуковими системами. Звичайно, через роки тренувань, проведених методом проб і помилок, я пройшов через весь процес, в тому числі і через перемоги на чемпіонатах з фітнесу та став сертифікованим тренером. Я придбав велику кількість знань, якими хочу поділитися з вами, щоб вам не довелося проходити ваш шлях так повільно і довго, як це було в моєму випадку.

Застосовуючи тактику, яку я вам зараз повідаю, ви швидко і легко адаптуєтесь до тренувань і зможете зробити фітнес способом життя, а не просто хобі. Отже, перед вами найефективніші підказки, що дозволяють уникнути роки відчаю.

Визначення вашого вихідного рівня

 

Матеріал цієї статті призначений для початківців, які шукають більш швидкі і короткі шляхи до нарощування м’язової маси, також він допоможе уникнути поширених помилок. Якщо ви самий що ні на є початківець, то ця стаття – те, що вам потрібно. Але якщо у вас є вже трохи досвіду, ця стаття теж може вам придатися – просто перегляньте ті пункти, які здадуться вам цікавими. Звучить здорово?

 

5 найпоширеніших помилок початківців при початку тренувань

 

Помилки початківців на початку тренувань

1.  Нетерплячість
Так-так, ви все вірно прочитали, саме нетерплячість поза всяких сумнівів є найбільшою помилкою, яку здійснюють більшістю тих, хто робить перші кроки в фітнесі і намагається перетворити своє тіло. Нічого не відбувається відразу. Є навіть ті, хто займається більше 20 років, і до цих пір вчиться. Тому знайте: попереду довгий шлях. Замість того щоб проявляти нетерпіння, просто насолоджуйтеся набуттям досвіду і знайте, що ви прийдете до мети, якщо будете в цьому впевнені, відкриті новим ідеям і сконцентровані.

2. Наївність
Думаю, кожен з вас коли-небудь був обманутий або в тій чи іншій мірі введений в оману. Нарощування м’язової маси не виняток. Більшість людей, яких ви бачите на сторінках журналів або додатків до них і на змаганнях, не побудували свою мускулатуру за один день. Можливо, ви іноді чули заяви, що ви можете наростити 4.5 кг м’язів за 7 днів, і можливо, ви навіть спочатку були схвильовані цими даними, але потім усвідомили, що правдоподібність даних заяв прагне до нуля.

Звичайно, дуже легко стати жертвою реклами, але постарайтеся уникати цієї облудної логіки, т.к. вона приведе до розчарування.

3. Перетренування
Перетренування – часто освітлювана тема, але люди все одно продовжують робити цю помилку. Побічний ефект очевидний при будь-якому тренувальному рівні. Початківцям дуже важливо зрозуміти, що тренуватися потроху – кращий спосіб наростити м’язову масу. На перших порах людина може досягти результатів вище середніх, тренуючись потроху, т.к. організм не звик до силових навантажень і стресу, надаваному на м’язи.

Скористайтеся перевагою і отримуйте приріст м’язів, але пам’ятайте, що такий темп зростання не буде тривати вічно.

4. Вибір невірної програми тренувань
Ви хочете бути схожими на якогось конкретного бодібілдера? Значить, ви повинні тренуватися, як він, вірно? НІ! Це прямо протилежно істині.

Наприклад, ви бачите хлопця на обкладинці журналу, котрий переконує в тому, що, щоб досягти таких результатів, які ви бачите на фото, він дотримувався певного плану тренувань. Вашої першою реакцією може бути те, що ви почнете використовувати ту ж тренувальну програму, щоб отримати такі ж результати. Проблема в тому, що це не сама програма «побудувала» його тіло, а скоріше це накопичення за роки тренувань, і що ще більш імовірно, кілька різних етапів і програм. Попереджаю, що ви можете використовувати дану тренувальну програму і навіть можливо побачите результати, але все ж вам доведеться постійно прикладати зусилля, щоб з часом побачити помітні результати.

5. Ігнорування азів
Всі хочуть поліпшити виконання жиму лежачи, присідання і станової тяги або вміти віджимати від плечей 45-кілограмові гантелі або виглядати, як хлопці з обкладинок журналів. Але перш ніж квапити події, ви коли-небудь замислювалися про основоположні принципи? Звичайно ж, ні – це ж так нудно. Я правий? Але дуже часто люди збільшують вагу на шкоду фігурі і техніці, що в подальшому може привести до травм.

Коли ви тільки звикаєте до вправи, я рекомендую використовувати меншу вагу і сконцентруватися на використанні правильної техніки, а потім вже збільшувати вагу. Спочатку – техніка виконання, потім – вага. Це правило допоможе вам все більше і більше прогресувати в наступні місяці й роки. Якщо у вас ще немає достатнього досвіду, то при додаванні ваги в вправи, ваші результати будуть неминуче зруйновані.