Перед тим як почати займатися, необхідно чітко визначити, якої мети ви хочете досягти схуднути, наростити м’язову масу, і т. П. Причому, чим чіткіше буде мета, тим краще. Приміром замість розпливчастого “стати б стрункішою”, потрібно вирішити, скільки кілограм ви хочете скинути, над формою яких частин тіла попрацювати … А ще необхідно запастися терпінням і не чекати чудес після двох-трьох занять.

Мрієш про красиву атлетичну фігуру? Не сиди на місці і почни тренування прямо зараз!

Схуднути, розвинути витривалість серцево-судинної системи. Тут вам необхідно поєднання кардіо і силове навантаження. Всупереч поширеній думці, “сила” для схуднення дуже важлива – опрацювання м’язів дозволяє прискорити обмін речовин, в результаті чого процес спалювання жиру під час кардіо-навантаження відбувається швидше. Плюс до всього це дозволяє зберегти досягнутий вами результат, та й фігура виглядає набагато краще ніж, якби ви просто скинули вагу без роботи з м’язовою масою. Відмінно підійдуть програми, що поєднують різні види аеробіки (класична, степ і т.д.) і силові вправи на різні групи м’язів. Як правило, це 30-45 хвилин інтенсивної кардіо-навантаження, яка добре впливає на серцево-судинну систему, і 15-30 хвилин “сили”, спрямованої на зміцнення основних груп м’язів. Крім групових програм, рекомендується ще відвідувати тренажерний зал. Але тут треба відзначити – ніякої самодіяльності, обов’язково радьтеся з інструктором про техніку виконання вправ на тренажерах, вазі обтяження, кількості повторів і підходів. Неграмотно підібравши собі програму в тренажерному залі, можна, як мінімум – НЕ досягти бажаного результату, а найгірше – нашкодити собі фізично;
Отримати заряд енергії, розвинути гнучкість. Тут відмінно підійдуть різні танцювальні класи – Latino, RnB, Hip-hop, Strip Dance, фламенко, російські народні танці, ірландські танці і т.д. і т.п. Серед такого різноманіття кожен може підібрати собі урок за смаком і темпераменту. На цих тренуваннях відмінно опрацьовуються, крім основних, дрібні групи м’язів, про існування яких ви раніше могли і не підозрювати. Причому, в танцювальному запалі, урок пролітає настільки швидко, що ви не встигаєте подумати про втому. Тут окремо хотілося б виділити такий популярний в останні роки “Танець живота”, або, як його ще називають, Belly Dance. Він припаде до смаку дамам, які особливо цінують свою жіночність, а також власницям пишних форм. Пластика рухів животом, стегнами, грудьми і руками просто заворожує! Плюс до всього, що особливо важливо, Belly Dance позитивно впливає на дітородні органи жінки, зміцнюючи підтримуючу їх дрібну мускулатуру;
Розвинути гнучкість, зміцнити м’язи, розслабитися. Фітнес-йога, Пілатес, Streich і т.п. – Те, що вам потрібно. Основний акцент робиться на розтяжці і статичному навантаженні, вправи володіють помітним лікувальним ефектом, зміцнюються основні групи м’язів і дрібна мускулатура, знімається напруга. Ці заняття відмінно підходять тим, хто, в силу свого характеру, не любить зайву рухливість, а також дамам у віці і страждають від варикозного розширення вен і хвороби суглобів;
Набути навичок самооборони, позбутися негативних емоцій, розвинути швидкість реакції. У даному випадку до ваших послуг різні види групових програм з елементами східних єдиноборств. Тобто вас не навчатимуть єдиноборств в чистому вигляді – все адаптовано під фітнес. Ви в режимі нон-стоп розучите основні елементи та їх певні комбінації. Як правило, такі тренування відрізняються дуже високою інтенсивністю і вимагають чималої енерговіддачі.
Ну а якщо вам хочеться перепробувати всі види тренувань – будь ласка! Крім різноманітності, в цьому є ще один плюс – організм не встигає звикнути до одного виду навантаження.
Дуже важливим вважається вміння відпочивати, а точніше – висипатися. Щоб вистачало сил для тренувань, спати потрібно не менше восьми-дев’яти годин на добу, причому, дотримуючись чіткий режим роботи і відпочинку. Про нічних клубах і дискотеках майже щовечора, доведеться забути, навіть якщо це було улюблене проведення часу. Організму необхідний повноцінний відпочинок.

Харчування. До початку занять варто набратися теоретичних знань про фітнес-харчуванні: білках, жирах, вуглеводах, кількості прийомів їжі, особливості харчування до, після і під час тренувань. Необхідно вивчити значення таких понять як: спортивні добавки, глікемічний індекс продуктів, протеїновий коктейль, метаболізм … І визначити (краще за допомогою людей досвідчених) як слід харчуватися вам.

Тренування. По-перше, необхідно, щоб курс тренувань для вас склав досвідчений тренер. І вам доведеться виконувати всі його вказівки, навіть якщо буде дуже важко і неприємно. По-друге, тренування повинні бути регулярними – тільки так можна домогтися результатів. Якщо пропущені два заняття – вважайте, все доведеться починати спочатку. І по-третє – під час тренувань думайте саме про них, а не про те, як ви виглядаєте на тлі “струнких і м’язистих”, або ж про те, що думає про вас “незручному і хілом”, тренер … Все це не повинно вас хвилювати! Зосередьтеся на собі, наполегливо йдіть до мети – і обов’язково досягнете результатів!

Якщо ви новачок у фітнесі – почніть відвідувати заняття з 2 разів на тиждень. Запишіться в групу для початківців, щоб для початку ознайомитися з базовими кроками і правильною технікою їх виконання, після чого вже можна буде сміливо перемикатися на більш інтенсивні тренування з більш складною технікою. Не лякайтеся і не дивуйтеся, якщо у вас щось не виходить. Не варто дивитися на оточуючих. Не зупиняйтеся – пробуйте!

Якщо у Вас є тіло, Ви вже спортсмен!
Date

25.04.2013

Category

Тренувальні програми