Катання на велосипеді приносить нашому організму величезну користь. Під час велосипедної прогулянки зміцнюються м’язи ніг і підвищується їх витривалість, поліпшується діяльність серцево-судинної і дихальної систем. Здійснюючи тривалі велосипедні поїздки на свіжому повітрі, ми змушуємо наші легені працювати в повну силу. При цьому кров збагачується киснем, який надходить до клітин головного мозку та інших життєво важливих органів. Особливо корисні заняття велосипедом людям, які багато курять. Завдяки посиленій аерації легенів під час катання, вони звільняються від токсичних речовин, одержуваних при вдиханні тютюнового диму. Їзда на велосипеді – це відмінний спосіб загартовування і підвищення імунітету.
Велосипед – це чудове транспортний засіб, який не вимагає витрат на бензин і дозволяє їздити там, де навіть пішоходи пройти бояться. Для інших – це не лише «залізний кінь», це стиль життя, з усіма атрибутами, можливостями та фізичними затратами.
Під час їзди виробляється адреналін і ендорфіни, що відповідають за приплив радісних емоцій. Тобто при їзді на байку ви отримуєте приплив бадьорості, що чудово позначається на вашій нервовій системі. Бадьорість може доставити навіть катання взимку на велосипеді. Доведено, що люди, що їздять на велосипеді, менше сумують, засмучуються і піддаються апатії та депресії.
При кожній поїздці на велосипеді ви збільшуєте свій об’єм легенів. Це відбувається внаслідок прискореного дихання – в легені надходить більше повітря, що змушує їх зміцнюватися і працювати не на 50-70%, а на всі 100%. Плюс відбувається вентиляція легенів, що повинно порадувати курців – токсичні речовини, що надходять у легені при палінні, вивітрюються набагато швидше. Головне пам’ятати, що поїздка по жвавих дорогах – не те, що вам необхідно. Там не тільки немає свіжого повітря, а й існує небезпека бути збитим.
Катання на велосипеді зміцнює всі групи м’язів і збільшує їх витривалість. Руки, ноги, спина, прес – все підтягується і підкачується. Особливо це важливо для тих, хто хоче скинути вагу – це відповідь на питання «чи можна схуднути на велосипеді». Головне, не прагніть відразу підкорювати великі відстань або круті гірки. У всьому потрібна міра. Збільшуйте навантаження поступово, і гарна фігура не змусить себе чекати.