Чомусь багато хто думає, що фітнес – це для молодих і активних. Але це далеко не так. Безліч методів фітнесу дозволяють задовольнити запити і досягти певних цілей у всіх вікових категорій. Сьогодні поговоримо про так званий “зрілому віці”. Насправді перший період зрілості починається з 22-24 років, але сьогодні мова піде більше про другому періоді, коли починають переважати інволюційні процеси в організмі: 36-60 років.

 

З одного боку – це найголовніший період життя, коли людина займається самореалізацією: активно працює, ростить дітей, будує будинок, ну і так далі … З іншого ж боку в нашому організмі відбуваються вікові зміни. Поки мозок викладається на 100%, відбувається зниження ряду показників фізичного розвитку та рівня фізичного потенціалу.

А саме:

  • Зміна складу тіла (зниження м’язової маси і зростання жирової маси);
  • Зниження кардіореспіратор ної витривалості (підвищення артеріального тиску, зниження потенціалу підвищення пульсу, задишка у відповідь на навантаження, яка раніше переносилася легко і т.д.);
  • Зниження гнучкості суглобів, зв’язок, сухожиль;
  • Зниження силового потенціалу.

 

В результаті у нас знижується швидкість обмін речовин, а разом з цим зростає вага, навіть якщо ми харчуємося по колишньому. Знижуються максимальна сила і силова витривалість, рухливість суглобів. Організм починає бурхливо реагувати і довго восстанавліватьс я після звичайних колись навантажень. Ну наприклад пробіжка або підйом на 9-й поверх по сходах.

 

Конкретні тренування може порадити лікар, консультація якого входить в будь-яку клубну карту. Залежно від цілей і показників вашого організму, будуть рекомендовані певні фізичні навантаження та групові заняття, які ведуть до досягнення результату.

 

Про те, що сьогодні переважна більшість жителів міста після закінчення навчання перестають рухатися – не секрет. Це пов’язано в першу чергу з сидячою роботою, їздою на транспорті та автомобілях. У підсумку організм недоотримує звичної і покладеної йому за природними законами фізичного навантаження. А організм у нас така система, що економить при будь підвернулася можливості.

Чи не витратилася калорія – відкладемо про запас, перестали піднімати тяжкості – зменшимо м’язи – занадто багато вони вимагають калорій на своє підтримання, перестали активно рухатися – серцевий м’яз і судини забувають як правильно реагувати на такі навантаження.

Якщо організм перебуває в “тепличних” умовах у нього знижується не тільки м’язова маса, але і потенціал серцево-сосудіс тієї, дихальної системи, падає гемоглобін, знижується імунітет. При будь-якому незвичному раздражителе (навантаження, бактерії, віруси) він не може дати адекватну відповідь і виходить зрив – травма, хвороба.

Який можна зробити висновок з вищесказаного? Ми повинні постійно підстьобувати свій організм, не давати йому “застоюватися”, особливо ведучи статичний або монотонний спосіб життя. Прогрес виходить тільки при постійних періодичних впливах, коли ми даємо організму знак на формування адаптаційних реакцій. Організм пріспосабліваетс я до нових умов, знає, що в будь-який момент ми можемо змусити його бігати або піднімати тяжкості. Тому він тримає себе в “тонусі”.

Які ж цілі фітнесу в зрілому віці?

  • Головна мета – це протидія віковим зниження показників фізичної працездатності і, внутрішніх органів і систем. В результаті у нас підвищується основний обмін, імунітет, силова і кардіореспіратор ная витривалість. Відбувається корекція складу тіла та ваги. Ці зміни зменшують ваш біологічний вік, і ви починаєте відчувати себе на кілька років молодший.
  • Підтримка рухливості суглобів, гнучкості. А це – головна профілактика вікових змін в суглобах – артрозу і остеохондрозу.
  • Корекція вже відбулися. Для прикладу, якщо є проблеми зі спиною, то необхідно займатися розвитком м’язового корсету тулуба і т.п.
  • Використання різних тренувань для інших цілей: будь-яка зміна діяльності призводить до поліпшення емоційного стану, можна навчитися танцювати, завести нових друзів-однодумців енніков і т.д.

У нас у фітнес-клубах є повний арсенал для досягнення цих цілей з задоволенням. Великий вибір групових тренувань для будь-яких цілей і підготовленості організму.

Конкретні тренування може порадити лікар, консультація якого входить в будь-яку клубну карту. Залежно від цілей і показників вашого організму, будуть рекомендовані певні фізичні навантаження та групові заняття, які ведуть до досягнення результату.

Logo_footer   
     © 2014 Фітнес центр Гармонія | Створено Вебсайт

Знайдіть нас: